Spoštovani ortoped,
moj sin je imel po rojstvu stopalo obrnjeno navznoter. Po rojstvu so priporočali razgibavanje, zdaj pa se nam še vedno zdi, da pri spanju vrti stopalo navznoter in tudi sicer ga ima pogosto navznoter. Skrbi me, ali je vse v redu. Prosim za vaš nasvet.
Hvala vnaprej in lep pozdrav,
mamica
Pozdravljeni,
pri pregledu je treba ugotoviti, kam stopalo lahko gre, in ne, kje je v mirovalnem položaju. Pri dojenčkih je pogosto spontano obrnjeno navznoter in to še ne pomeni, da je kaj narobe. Potreben je poseben pregled, na katerem ugotavljamo, kako je z aktivnim položajem stopala. Sledi preprosta klasifikacija: stopalo je v redu, stopalo potrebuje vaje, stopalo potrebuje mavčenje ali poseben čevelj. Priporočam vam pregled pri ortopedu, ki se ukvarja z otroško ortopedijo. Vse dobro vam želim!
prof. dr. Vane Antolič, ortoped, višji svetnik