Spoštovani ortoped! Zadnji mesec imam ponoči bolečine v obeh bokih. Ne morem ležati ne na levi ne na desni strani. Čez dan nimam prav nobenih bolečin, sicer sem zdrava, stara sem 78 let, jemljem tablete zaradi pritiska. Imam tudi tablete proti osteoporozi. Bila sem operirana zaradi ginekoloških težav. Zanima me, kaj bi lahko naredila, da ne bi imela teh bolečin, in zakaj jih sploh imam. Vnaprej hvala za odgovor.
Duša
Spoštovana!
Bolečine, ki bi bile prisotne v bokih in so vezane izključno na nočno obdobje, so z ortopedskega stališča nekoliko neobičajne. Pomemben podatek je, da imate bolečine tako na levi kot tudi na desni strani. Nevarnejše bolezni (rak, metastaze, gnojno vnetje) običajno ne potekajo na levi in desni strani hkrati. Hkrati je tudi zelo nenavadno, da čez dan nimate prav nobenih težav. Edina logična razlaga se mi v tem trenutku zdi, da bi bilo lahko to povezano s posteljo. Treba je preveriti, ali ni morda postelja iztrošena, premehka, skratka neustrezna. Priporočal bi tudi orientacijsko rentgensko slikanje mede-nice, čeprav se mi zdi malo verjetno, da bi slika pokazala kaj takega, kar bi lahko pojasnjevalo vaše težave. Srečno!
prof. dr. Vane Antolič, ortoped, višji svetnik